Moravskoslezský Pohár

Pozvánka na schůzi MSP 16.12. 2009

Ve středu 16. prosince od 18 hodin se ve zbrojnici ve Velkých Hošticích bude konat schůze rady MSP a všech zájemců o pořadatelství MSP v příštím roce. Z kapacitních důvodů se z každého sboru dostavte v počtu maximálně dvou zástupců.

Na hněvošickém pahorku konečně zvítězili domácí

Po čtrnáctidenní pauze se v neděli 20. července konalo 7. kolo letošního ročníku Moravskoslezského poháru. S pověstným hněvošickým pahorkem se přijelo poprat 30 družstev mužů a 8 družstev žen. A hned od začátku bylo na co koukat.

Schůze MSP pro rok 2008

Zdravím všechny, v pátek 14. prosince 2007 v 18:00 hodin se v hasičské zbrojnici ve Velkých Hošticích uskuteční schůze rady Moravskoslezského poháru a všech zájemců o pořadatelství soutěží v příštím roce. Bude se jednat o termínovém kalendáři soutěží a případných změnách v pravidlech. Prosíme sbory, aby na tuto schůzi z kapacitních důvodů vyslaly maximálně vždy 2 zástupce. Veškeré dotazy zodpoví pan Kamil Nevřela na telefonním čísle 731 179 225.

Vítězi letošního ročníku Moravskoslezského poháru

V sobotu 15. září proběhlo v Milostovicích závěrečné kolo letošního ročníku Moravskoslezského poháru. Téměř podzimní, ale zato slunečné počasí přilákalo 20 mužských a 7 ženských družstev. O celkových vítězích v obou kategoriích už bylo rozhodnuto dříve, a tak se čekal hlavně souboj o druhé a třetí příčky.

Velké Hoštice vítězí v Oldřišově

V neděli 12.8.2007 se na předposledním kolo letošního ročníku Moravskoslezského poháru v Oldřišově sešlo celkem 34 družstev. Soutěžilo se v místním parku vedle rybníka. Pro nedostatek prostoru se byla trať na 2B v obou kategoriích. Náběh k základně je na asfaltovém chodníku a je poměrně dost do kopce. Pak již následuje travnatý povrch. Počasí bylo ideální, jen mírně foukal vítr.

Moravskoslezský pohár v Chlebičově

V sobotu 11. srpna bylo na pořadu další kolo MSP v Chlebičově. Závodníky přivítala nově upravená trať a počasí pod mrakem. I přes trochu slabší účast šestnácti mužských a devíti ženských družstev bylo na co koukat – na 3B trati padly hned tři sedmnáctky!

Bolatice doma zvítězily

Tuto slunečnou neděli 5. srpna se do Bolatic sjelo 22 mužských a 10 ženských družstev. Soutěž byla velmi dobře připravena, což se ostatně od extraligou ostřílených pořadatelů dalo čekat. Zpestřením soutěžního dne byla mimo jiné dechová kapela a kolo štěstí. Na trati s mírným převýšením nakonec padly dvě sedmnáctky.

Moravskoslezský pohár se ve Služovicích přehoupl d

Na poměrně náročné trati byly dnes k vidění v obou kategoriích slušné výkony, a i když byl v mužské kategorii vytvořen nový rekord trati, pod hranici osmnácti sekund se nevešel. Za zmínku jistě stojí, že časy družstev na prvních čtyřech místech jak u mužů, tak i u žen, se vešly do jedné sekundy.

Moravskoslezský pohár v Michálkovicích

Tento článek napsal Martin Richta alias m@rvays. Osmé kolo letošního seriálu MSP pokračovalo v hasičském areálu v Michálkovicích. Sjely se zde na dvě desítky mužských družstev a jedenáct družstev žen. Pravda je, že trať samotná nebyla zrovna nejlepší, zato soutěž celkově byla připravená skvěle a vše proběhlo jak má. Soutěž ozdobila kvalitní časomíra od profesionálních hasičů a celou soutěž zkušeně vedl komentátor.

V Neplachovicích si Bolatice i Hněvošice upevnily

Po sobotní soutěži v Pustkovci se v neděli všichni přesunuli do Neplachovic. Tímto sedmým závodem se letošní ročník MSP přehoupl do své druhé poloviny. Na kvalitně připravené a velice rychlé trati padaly ještě lepší časy než o den dříve, ovšem stejně tak jako v Pustkovci, i zde z dvaceti mužských družstev nedokončilo šest.

6. kolo Moravskoslezského poháru v Pustkovci

Moravskoskezský pohár a extraliga na jednom hřišti – to je již tradičně k vidění v Pustkovci, a nejinak tomu bylo i letos. Počasí zprvu nevypadalo příliš dobře, ale postupně se vyvinulo do tropického dne. Z celkového počtu pětapadesáti družstev soutěžilo v MSP 20 mužských a 10 ženských týmů.

Hněvošický pahorek 2007

V neděli 15.7. se na další kolo Moravskoslezského poháru sjelo do Hněvošic rekordních 29 družstev mužů a 11 družstev žen. Za krásného počasí je čekala jako obvykle náročná trať na 2B s více než desetimetrovým převýšením.

Festival chyb

Čtvrté kolo letošního ročníku Moravskoslezského poháru se konalo v den státního svátku 5.července 2007 na školním hřišti v Mladecku. Základna je položená na koberci a pak již následuje travnaté hřiště. Počasí bylo velmi nestálé. Neustále na obloze kroužily mraky, ale výrazného deště jsme se naštěstí nedočkali. Zato vítr byl nepříjemný a ten komplikoval celou soutěž. Právě proto bylo k vidění spoustu chyb.

Neplachovice bodují časem 17,55

Po takřka měsíční pauze se v neděli 1.7.2007 konalo další kolo Moravskoslezského poháru. Tentokrát byl hostitelem dobrovolný hasičský sbor z Velkých Hoštic. Soutěž se konala na perfektním trávníku místního fotbalového hřiště. Základna byla položena na kobercích. Počasí bylo letní a účast družstev velká. Soutěžilo celkem 25 družstev mužů a 11 družstev žen. Letos to bylo první kolo, kde se soutěžilo na 3B.

... kdo zastaví Bolatice a Hněvošice?

Ano je to tak. Již druhý závod letošního ročníku s přehledem vyhrály Bolatice v mužské  kategorii a Hněvošice v ženské části. Obě družstva předvedla, že jsou právem mistry MSP. Závod se tentokrát konal 9.6.2007 v Sádku. Zdejší trať je specifická terénní vlnou, která je asi tak 3 metry od základny. Terén se zde zvedá o 1,2 metru a pak se již běží po rovině. Soutěžilo se na 2B. Za velmi teplého a slunného počasí přijelo celkem 33 družstev.

Loňští mistři MSP vyhráli první kolo ročníku 2007

První kolo letošního ročníků Moravskoslezského poháru se konalo v neděli 27. května 2007 ve Svobodě. Soutěžilo se na 2B hadice, protože zde není hřiště s patřičnou délkou. Perfektní je náběh k základně, který leží kompletně na asfaltovém hřišti. Počasí bylo přímo letní, až na poměrně silný vítr. Ten však foukal do zad, takže neovlivňoval sestřiky. Celkově se zde sjelo 44 hasičských družstev.

Termíny MSP 2007

Moravskoslezský pohár vstupuje do svého pátého ročníku. Přikládám termínový kalendář všech třinácti letošních kol. Vše je již vloženo také v sekci MSP.

Neplachovice vyhrály poslední kolo MSP

Po dvanácti kolech letošního ročníku Moravskoslezského poháru, jsme se dostali až ke kolu závěrečnému. Poslední kolo se konalo v neděli 27. srpna 2006 v Neplachovicích. Pečlivě připravený areál, náběh na asfaltu a pak travnatá dráha, spousta věcných cen, to vše přivítalo celkem 20 družstev mužů a 9 ženských kolektivů. Ačkoliv se nad Neplachovicemi proháněly dešťové mraky, tak z nich ani nekáplo.

Bolatice vítězí "osobákem"!

Je za námi poslední letošní víkend, který byl určen pro závody Moravskoslezského poháru. V sobotu 26.8.2006 se na hřišti TJ Viktoria Chlebičov utkalo o předposlední balík letošních bodů celkem 27 hasičských družstev. Soutěž byla velmi dobře připravená a pečlivě organizovaná.

Po Sádku je již znám vítěz letošního MSP

V sobotu 12. srpna 2006 se seriál Moravskoslezského poháru přesunul do Sádku. Zdejší soutěž je zajímavá profilem trati. Hned na odběhu ze základny čeká na soutěžící terénní vlna. To znamená, že se terén zvedá o 1,8 metru a dále je vše již po rovině. Soutěží se zde na 2B hadice. Počasí vyšlo a soutěžit přijelo celkem 30 družstev.

Více informací zde

Archiv zde

Počet článků: 78  Stránka: 

0123