Vítězi letošního ročníku Moravskoslezského poháru

Vydáno dne 15. 09. 2007 (4055 x přečteno)

V sobotu 15. září proběhlo v Milostovicích závěrečné kolo letošního ročníku Moravskoslezského poháru. Téměř podzimní, ale zato slunečné počasí přilákalo 20 mužských a 7 ženských družstev. O celkových vítězích v obou kategoriích už bylo rozhodnuto dříve, a tak se čekal hlavně souboj o druhé a třetí příčky.

Jako první se na start postavili domácí. Díky selhání časomíry si ale svůj pokus zopakovali ještě jednou, a čas 18.96s stačil na šestou příčku.

Mladecko díky zaváhání na koši skončilo až na dvanáctém místě (25.96s).

Sádek předvedl opět svůj standard (18.90s).

Štěpánkovice a Hněvošice si vytvořily svůj nový osobák na 3B (18.63s respektive 18.18s).

Průběžně třetí Velké Hoštice mohly ještě přeskočit v celkovém pořadí druhé Neplachovice, ale to by musely vyhrát a Neplachovice skončit hůře než deváté. Hoštice sice nakonec předvedly nejrychlejší útok (17.81s), ale Neplachovice nechtěly nic riskovat,  a útokem „na jistotu“ si zajistily celkové druhé místo.

Bolaticím už o nic nešlo, a tak se rozhodli jít nadoraz a atakovat čas pod hranicí sedmnácti vteřin. Bohužel však pro ně i pro diváky košař „nedal koš“.

Také Pustkovec šel nadoraz, a to se asi nelíbilo jejich stroji, který ihned po sestřiku odmítl službu.

V ženské kategorii bylo o celkovém vítězi také rozhodnuto , a souboj se tak čekal mezi průběžně třetí Svobodou a druhými Velkými Hošticemi, které dělilo pouze sedm bodů.

Jako první se na start postavila děvčata ze Svobody. Vše klaplo výborně a jejich čas 18.49s tak byl hozenou rukavicí pro Velké Hoštice. Cíl byl jasný – v případě, že Svoboda vyhraje, nesměly Hoštice skončit hůře než páté. Děvčata nic neriskovala, šla na jistotu, a vyplatilo se. Časem 19.41s se zařadila hned za Svobodu, a uhájila tak stříbrnou příčku.

Pěkný útok předvedla ještě Jamnice.

Děvčata z Hněvošic si zaběhla spíše exhibičně.

Následovalo vyhodnocení soutěže, a hned poté i celého letošního ročníku. V ženské kategorii skončila třetí Svoboda, druhé Velké Hoštice a zvítězily už podruhé za sebou Hněvošice.

V mužské kategorii skončily na třetím místě Velké Hoštice, druhé Neplachovice a už počtvrté za sebou si zlato odnáší borci z Bolatic.

Věříme, že letošní ročník byl co se týče účasti družstev i kvality výkonů jeden z nejpovedenějších, a přejme si, aby ten příští byl ještě lepší. Díky patří všem pořadatelům, organizátorům, rozhodčím, startérům, komentátorům, divákům a především Vám soutěžícím, kteří neustále předvádějí, jak krásný tento sport je.