Bookmark and Share

Velké Hoštice vítězí v Oldřišově

Vydáno dne 15. 08. 2007 (3973 x přečteno)

V neděli 12.8.2007 se na předposledním kolo letošního ročníku Moravskoslezského poháru v Oldřišově sešlo celkem 34 družstev. Soutěžilo se v místním parku vedle rybníka. Pro nedostatek prostoru se byla trať na 2B v obou kategoriích. Náběh k základně je na asfaltovém chodníku a je poměrně dost do kopce. Pak již následuje travnatý povrch. Počasí bylo ideální, jen mírně foukal vítr.

Protože se soutěžilo na 2B, tak popíšu soutěž chronologicky.

Jako první startoval domácí mužský tým z Oldřišova. Pravý proudař však nesebral hadici a nakonec byl příliš krátký u terčů. Dolní Benešov měl problém na koši . Až Sádek předvedl pěkný útok, jen voda mohla být o poznání dříve (16,19).

Služovice měly také problém s pozdním odběhem na pravém proudu.

První ženské družstvo bylo domácí. Oldřišovské ženy však byly také příliš daleko od terčů.

Následovaly ženy z Hněvošic. Košařka měla ohromnou práci si nachystat koš a savici. Na základně, která byla z kopce jí savice neustále padala. V poslední minutě se to však podařilo nachystat a pokus v jejich podání byl vítězný (18,62).

Obrovskou radost měly ze svého povedeného pokusu holky z Mladecka (19,61).

Pak následoval pokus mužů z Neplachovic. Voda ze stroje šla o něco později, kvůli problému na koši. Prostřik na pravém terči zastavil čas na 16,27.

Milostovice mají neustále lepší formu, což dokázali i zde a jen kousek je dělil od „patnáctky“ 16,02.

První čas pod 16 vteřin předvedly letos excelentní Bolatice. Ačkoliv béčař zaváhal při spojování, tak to na výsledek nemělo vliv (15,44). Ženy ze Skrochovic měly obrovský problém na savicích.

Nedařilo se ani mužům z Kateřinek. To už se na start postavilo družstvo mužů z Velkých Hoštic. Tento tým se probojoval až na 3. místo v průběžném pořadí a svou pozici chtějí udržet. Při startu sice uklouzl košař (Kamil Nevřela), ale to byla jediná chyba tohoto útoku. Výsledný čas 15,36 již nikdo nepřekonal.

Ženy ze Svobody předvedly povedený útok s malým zaváháním na koši a zařadily se na 2.místo za čas 19,39.

Holkám z Jamnice se tolik nevedlo. Škoda prostřiků.

Muži z Chlebičova by měli trénovat první start, který se jim pravidelně nedaří. Následoval pokus Vávrovic, kde byl krátký pravý proud. Krásný pokus předvedlo Družstvo Bolatice B. Měli dostatek motivace, protože chtěli porazit své zkušenější kolegy. To se takřka povedlo (15,57).

Štěpánkovice měly smůlu na pravém proudu, kde proudaři vypadla proudnice z ruky. Na pravém proudu se nedařilo i ženám z Velkých Hoštic. Prostřik na čas 22,16. Holky Michálkovic  zklamala technika. Stroj přestal běžet a strojnice si již neporadila s nastartováním. Alespoň jejich kolegům se dařilo podstatně lépe a čas 16,17 znamenal 6. místo pro Michálkovice. Muži z Hněvošic neustále mění svou sestavu a to si vybralo svou daň v podobě chyby na rozdělovači.

Problém s rozdělovačem měli i hasiči z Pustkovce. I přes značné množství vody odpuštěné prostředním vývodem, se čas zastavil na 15,61.

Po tomto víkendu je již v průběžném pořadí rozhodnuto mnohé. Vítězové letošního ročníku mají dostatečný náskok, který již nikdo nepřekoná. V mužích to jsou Bolatice  a v ženách Hnevošice. V mužské kategorii se bude ještě bojovat o druhé místo, které může při chybě Neplachovic získat tým z Velkých Hoštic. Hoštice již třetí pozici mají jistou, tak mohou riskovat. Velký boj o 6.-8. místo určitě očekávám od Sádku(105 b), Milostovic (101 b) a Bolatic B (99 b). A zajímavé to bude také v boji o 9. místo (Štěpánkovice- Hněvošice).

V ženách je již vítězný tým znám, ale není nic jisté  na pozicích 2. až 4., kde jsou Velké Hoštice, Svoboda a Jamnice. Vše se rozmotá na poslední soutěží konané 15. září 2007 v Milostovicích.