Bookmark and Share

V Neplachovicích se rozhodlo o celkovém vítězi

Vydáno dne 21. 01. 2015 (1986 x přečteno)

Předposlední, třinácté kolo letošního ročníku Moravskoslezského poháru se konalo v neděli 9. září 2014 od 14:00 v Neplachovicích. Pořadatelé připravili soutěžní trať s velkou pečlivostí. Náběh na asfaltu a travnatá dráha s mírným převýšením je považována za poměrně těžkou, která prověří kvality soutěžních týmů. Slunečné počasí přivítalo 23 mužských a 7 ženských týmů.


A soutěžilo se hned od počátku velmi kvalitně. Jako druhý se na start postavil tým z Prchalova, který je již vítězem MSL a své kvality předváděl i na MSP a Extralize. Jejich výsledný čas byl takřka na hranici traťového rekordu a zastavil se na skvělé hodnotě 16,70. Byl to čas vítězný. Na tomto kole se očekával velký boj o vedení mezi Sádkem a Hněvošicemi. Sádek svůj pokus zajistil a nevyrovnané sestřiky zastavily čas na 18,13. Teď už jen čekat co předvedou Hněvošice. Domácí Neplachovice v tomto okamžiku bojují o třetí eventuálně druhou příčku v celkovém hodnocení. Na start se však postavili v netradiční sestavě, která vznikla 2 hodiny před závodem. Zkušenost a mohutné povzbuzování fanoušků jim přineslo čas 17,06 (druhé místo). A nyní již Hněvošice. Jen malé zaváhání na koši, ale jinak krásný útok. Výsledný čas 17,25 a druhé místo. v tomto okamžiku to znamenalo zvýšení náskoku před Sádkem o další dva body. Ještě dva a bude o titulu rozhodnuto. A tyto bod přinesl tým z Vrbna pod Pradědem, který předvedl požární útok v hodnotě 17,95. Totéž lze napsat také o Bolaticích, které se časem 17,97 také vklínily mezi Hněvošice a Sádek. Na závěr se ještě očekával útok na nejlepší čas Prchalova v podání Velkých Hoštic. Ovšem levý proudař chyboval na základně, nesebral kotouč a výsledný čas 18,05 určil 7. místo.

Sedmičlenné startovní pole žen slibovalo boj o umístění za již vítězným týmem ze Skrochovic. Nejlépe se vedlo holkám z Malých Hoštic, které zvítězily časem 18,06 (16,85L). Jen dvě setiny za tímto časem se zastavila časomíra u žen se Svobody (18,08) a druhé místo. A třetí čas dne měl hodnotu 18,57 a předvedly ho ženy z Chlebičova.

O mistrech Moravskoslezského poháru 2014 v obou kategoriích je sice již rozhodnuto, ale na dalších pódiových umístěních ještě nemá nikdo nic jisté. A tak poslední kolo ve Skrochovicíh bude velmi napínavé a plné adrenalinu. Kromě toho se můžeme těšit na představení složených Dream Teamů.Další články

Výsledky a články

    Skupiny článků