Bookmark and Share

Svobodská trať se zatřásla hned dvakrát – rekordy

Vydáno dne 21. 01. 2016 (1973 x přečteno)

Jediná dvoubéčková trať letošního ročníku, kde můžou změřit své síly ženy s muži, hostila Moravskoslezský pohár v neděli 31. května 2015 ve Svobodě. I letos poslední květnová neděle nezklamala a přinesla krásné letní počasí.


Na startovní listině čítající 42 družstev (32 mužů a 10 žen) zněla kromě tradičních MSP účastníku i taková jména jako Prchalov (mistři Moravskoslezské ligy 2014 z okresu Nový Jičín), Leskovec nad Moravicí (mistři Hasičské ligy Praděd 2014 z okresu Bruntál) a Radíkov – ženy (mistryně Extraligy ČR 2014 z Olomouckého kraje, okres Přerov).
Soutěž rozjely ženy ze Svobody, kdy po téměř sekundovém prostřiku na pravém proudu (celkový čas 18:04) braly až 4. místo.

2B trať se prvně otřásla hned u startovního čísla 3, které patřilo právě již zmiňovanému Prchalovu. Tito mladí „šílenci" zaburáceli a po bezchybném pokusu zastavili časomíru na neuvěřitelných 13:66!, čímž pokořili dosavadní rekord mužů na 2B trati a odvezli si za něj i Putovní pohár Memoriálu Josefa Halfara.

Parádní časy mužů však padaly v průběhu celého závodu. Ze začátku startovní listiny se jimi ještě blýskli kluci ze Svobody (14:91), Bolatic (14:67) a Neplachovic (14:76). Čas, který by loni s přehledem stačil na 1. místo, znamenal pro kluky ze Sádku (14:40) letos až bramborovou medaili. Celkem jsme viděli šest čtrnáctkových časů a to dále v podání Hněvošic (14:19) a Velkých Hoštic A (14:28), kteří za své výkony nakonec brali 2. a 3. místo.

Po odběhnutí první třetiny soutěžích zaduněla svobodská trať podruhé a to po útoku žen ze Skrochovic. Holky konečně pokořily rekord MSP z roku 2011 (dosud 16:84) a předvedly úžasný výkon téměř na pohodu, po kterém na časomíře svítil čas 16:11!! Vlevo bylo dokonce sraženo v čase 15:90. Druhé místo patřilo ženám z Kozmic, které na pravém terči také předvedly šestnáctku (16:83, celkový čas však až 17:67). Pod hranici 18-ti vteřin dostaly svůj pokus i ženy z Malých Hoštic (17:90) a braly za něj 3. místo. I když jsme věděli, že ženy z Radíkova do MSP bodování nepromluví, všichni jsme se na tu závěrečnou třešničku moc těšili. Holky z Radíkova však měly smůlu na pravém terči, kdy po nevydařeném „skluzu" pravé proudařky a navíc kotrmelci béčkařky dosáhly času až 20:83. Za zmínku také stojí útok žen z Hněvošic, které svůj pokus nevzdaly a i přes problémy se zamotanými „C" hadicemi útok dokončily.

Na úvod sezóny jsme byli tedy svědky velmi vydařených útoků. Uvidíme, jak se družstva předvedou na dalších pro muže již 3B tratích.

Hasiči ze Svobody děkují všem rozhodčím, pořadatelům a sponzorům, kteří se na letošním závodu podíleli. Díky patří také závodníkům a hlavně divákům za perfektní atmosféru po celou dobu závodu.Další články

Výsledky a články

    Skupiny článků