Neplachovice bodují časem 17,55

Vydáno dne 03. 07. 2007 (3973 x přečteno)

Po takřka měsíční pauze se v neděli 1.7.2007 konalo další kolo Moravskoslezského poháru. Tentokrát byl hostitelem dobrovolný hasičský sbor z Velkých Hoštic. Soutěž se konala na perfektním trávníku místního fotbalového hřiště. Základna byla položena na kobercích. Počasí bylo letní a účast družstev velká. Soutěžilo celkem 25 družstev mužů a 11 družstev žen. Letos to bylo první kolo, kde se soutěžilo na 3B.

Po nástupu všech družstev následovalo slavnostní předání putovního poháru za celkové vítězství v ženské kategorii MSP. Tento pohár byl pořízen sponzorem teprve nedávno a tak se konečně dostal k současným držitelkám titulu za rok 2006 do Hněvošic. Po krátké poradě velitelů s rozhodčími již nic nezdržovalo zahájení samotné soutěže. Jako první si místní trať otestovaly Strahovice. Hned druhým týmem na trati byl Sádek v dost improvizované sestavě. Útok probíhal celkem pěkně. Sestřik na levém proudu byl skvělý (18,61). Nedařilo se však záskoku na proudu pravém a výsledek byl 19,29.

Následovaly Heřmanice a Dolní Lhota. Tým z Dolní Lhoty se letos začal znovu po delší pauze objevovat pravidelně na soutěžích a doufám, že půjdou ve stopách svých předchůdců, kteří patřili ke špičce. Jako pátý se na start postavil Pustkovec. Problém měli oba proudaři. Levý zaklekával už s vodou na proudnici a pravý se neuměl pořádně trefit. Přesto se časem 18,73 ujímají vedení.

Další na startu byly Služovice. Béčkař nenatáhnul dobře hadice, ale přesto proudaři dobře srazili (19,89). To se nepodařilo Pusté Polomi, na levém proudu bylo sraženo 19,63 na pravém 20,73. S osmičkou na startu se předvedly Milostovice. Kluci zabrali a předvedli, že se za ty roky soutěžení něco naučili. Pěkně provedený útok zastavil čas na 19,17 což ve výsledku stačilo na 3.místo. To už si základnu připravovali hasiči z Neplachovic. Bodová ztráta na průběžně první Bolatice byla 10 bodů, tak nebylo proč taktizovat. Vše probíhalo bez chyb. Proudaři předvedli vyrovnané sestřiky a na displeji svítil výsledný čas 17,55. To byla výzva pro následující domácí tým z Velkých Hoštic. Atak na tento čas však zhatila chyba na hadicích B. Béčkař nejprve zaváhal při spojování, pak ještě špatně uchopil hadice a celé vedení bylo příliš krátké. Neplatný pokus. Problém s roztažením béček měly i Štěpánkovice. Levý proudař srazil v krásném čase 18,79, ale pravý byl příliš daleko (21,60). Do první desítky se ještě podařilo probojovat Kateřinkám (20,35). Jako startovní číslo 18 se připravoval vedoucí tým tabulky, Bolatice. Laťka byla vysoko. Jejich bodový náskok však dával možnost taktizovat. Rozhodli se však pro útok „natvrdo“. Stalo se však pár velkých chyb. Levý proudař po zapojení spoje neuchopil kotouč a odbíhal velmi pozdě. Rozdělovač měl také problém se zapojením a odběhem od základny. Ještě se to snad dalo zachránit, ale při doběhu rozdělovač položil své nářadí na průvěs levého proudu, čímž ho zastavil ve velké vzdálenosti od terče. Pravý terč 18,60 a levý 23,27.

Kravařím se také podařilo jeden terč srazit ve skvělém čase 18,98, ale druhý bohužel až 24,10. O mnohonásobně lépe se vedlo Michálkovicím. Výsledek 19,49 je dostal na 5.místo.

Ženskou kategorii odstartoval mladý tým z Borové. Škoda jen nevyrovnaných sestřihů. Pravý proud 17,80 a levý 18,77. Každopádně to byl perfektní pokus za který si zasloužily potlesk a ve výsledném sčítání i první místo.

Druhé šly holky z Mladecka, které se potýkají se ztrátou formy z dřívějších let. Dále následovala Jamnice, která podává stabilní výsledky. Zde se však tolik nevedlo především na pravém proudu. Proudařka pozdě zaklekla a tím pádem se neuměla trefit.

Chybu domácího týmu částečně napravily děvčata z Velkých Hoštic. Útok byl tak trochu na jistotu a to se vyplatilo (21,01).

Pěkným pokusem se předvedly i Štěpánkovice (21,84). V tomto sboru vidím velký potenciál pro příští období a to v obou kategoriích. To už se čekalo co předvedou hasičky z Hněvošic. Vše probíhalo ve strojově naučeném tempu. Stala se však chyba při ponoření savice do vody. Holky nenabraly snad ani trochu vody a strojnice marně čekala s přidáním, až z hrdla vystříkne první kapka. Bohužel bez vody to nejde.

Nedařilo se ani Oldřišovu, Svobodě a Michálkovicím. Přesto si všechny ženy zaslouží náš obdiv za odvahu se kterou se do těchto bojů pouštějí.

Soutěž ve Velkých Hošticích byla již tradičně dobře připravená, byly předány krásné ceny a celý průběh natáčel kameraman místní televize z Hlučína . Jeho reportáž můžete shlédnout na tomto odkazu.