Moravskoslezský pohár je zahájen.

Vydáno dne 03. 06. 2003 (3044 x přečteno)

První kolo seriálu soutěží započítavaných do MSP se konalo v Ostravě-Pustkovci za účasti celkem 42 družstev. Soutěžilo se na 3B dle pravidel MSP. Poctivé terče a mírný vítr byl velký nepřítel těch družstev, které neměly proudaře až u čáry sestřiku.

Historicky první závod v požárním sportu započítavaný do Moravskoslezského pohárů se konal 1.6.2003 od 14.00 na hřišti v Ostravě Pustkovci. Jméno několikanásobného mistra republiky zaručovalo kvalitně připravenou soutěž. A taky to tak bylo. Dvě samostatné základny pro muže a ženy byly umístěny na kobercích, zbytek dráhy byl travnatý a dost rychlý. Časomíra od HZS Moravskoslezského kraje patří k nejkvalitnějším a největším v republice. Měřila časy každého terče zvlášť, zobrazovala název soutěžícího SDH a dokonce informovala o průběžném pořadí v F1. Kvalitní moderátor komentoval celou soutěž a patřičně informoval o pořadí na přípravě, dosažených časech a průběžném pořadí. A to vše bylo připraveno pro celkem 34 družstev mužů a 8 družstev žen.
     Soutěž zahájilo domácí družstvo, bohužel prostřik zastavil časomíru až na čase 20,84. Bohužel sestřiknutí terče dělalo problém i dalším družstvům. Terče byly dost \"poctivé\" a mírně foukal vítr. Takže kdo nedoběhnul až k čáře, tak měl problém. První čas pod hranici 20 vteřin vytvořili kluci z Dolního Benešova a to 19,96. Tento čas však krátce na to překonalo družstvo z Mniší (19,68). Šestnácté se na startovní čáru postavilo družstvo z Neplachovic a časomíra se jim zastavila na čase 18,59. Radost byla velká, ale ještě nebylo nic  jisté. Velké očekávání bylo při startu Bolatic, které loni obsadily na této soutěži 2.místo. Bohužel jejich pokus nebyl hodnocen, protože neměli patřičnou délku hadice. Časem 18,75 překvapil Petřvaldík, který dle vlastních slov je spíše specialista na 2B. Všichni však ještě čekali na útok extraligového Radíkova. Bohužel i Radíkov prostříkal na pravém proudu, ovšem i tak dosáhli času těsně pod 19 vteřin. Jejich pokus však nebyl hodnocen, protože nebyly sešroubovány savice.
     Těžké terče a mírný vítr ovlivnil výsledky i v kategorii ženy. Mezi největší favority patřilo družstvo z Pustkovce, Tísku a Staré Vsi. Ovšem nakonec vítězství patřilo družstvu žen z Martinova časem 20,62.
     První soutěž Moravskoslezského poháru byla určitě na velmi vysoké úrovni a doufám, že to tak bude i nadále.