Moravskoslezský pohár je ve své polovině

Vydáno dne 14. 07. 2003 (3079 x přečteno)

Mírně deštivé počasí postihlo další kolo MSP konané 12.7.2003 v Dolním v Benešově. Velmi dobře připravená trať slibovala rychlé časy. Soutěžilo se na 3B a padly dva časy pod hranici 19 vteřin.

V sobotu 12.7.2003 se sjelo 16 družstev mužů a 5 družstev žen do Dolního Benešova na již 7.kolo Moravskoslezského poháru v požárním sportu. Kvalitně připravená dráha slibovala dobré časy. Pod základnou byl koberec, trať byla travnatá. Soutěžilo se na 3B dle pravidel MSP. Čas měřila časomíra z Velkých Hoštic. Bohužel výkon startéra byl špatný. Počasí bylo oblačné a zhruba v polovině závodu začalo pršet. Déšť však asi po 30 minutách ustál.
     V mužské kategorii se nejvíce dařilo družstvu z Pustkovce (18.74). Těsně za tento čas se zavěsilo družstvo z Neplachovic (18.80). Třetí příčku vybojovali kluci z Bolatic (19.49). Soutěž probíhala ve svižném tempu. Škoda jen nízké účasti soutěžících družstev.
     V kateagorii ženy se dle mého názoru snad začalo blýskat na lepší časy. Všech pět družstev dokončilo svůj pokus a ve slušných časech. Vyhrály děvčata z Pustkovce pěkně provedeným útokem v čase 19.31. Na paty jim však dost šlapalo družstvo z Martinova (19.50). Třetí se umístily holky z Dolní Lhoty (22.86).
     Moravskoslezský pohár se dostal za svou polovinu. Hodnocení nechám až na závěr celého seriálu. Je několik témat, nad ktarými se musí rada MSP zamyslet. Ale je dost věcí, které plní svůj účel a přispívají ke kvalitě požárního sportu.
    Příští závod MSP se koná 20.7.2003 od 14.00 v Hněvošicích. Soutěžit se bude na 2B, do prudkého kopce. Hněvošický pahorek je opravdu náročná soutěž, takže uvidíme jak se bude vyvíjet.