Bookmark and Share

Moravskoslezský pohár 2003

Vydáno dne 25. 04. 2003 (2481 x přečteno)

Moravskoslezský pohár je nový seriál bodovaných soutěží v regionu kolem Opavy a Ostravy. Ve své podstatě se jedná o zastřešení klasických pohárových soutěží. Tento seriál vzniknul na základě zájmu soutěžících družstev o komplexní porovnání kvalit v průběhu celé sezóny a také jako reakce na klesající zájem o Opavskou ligu. Nové je také hodnocení kategorie \"ženy\". V této kategorii taková soutěž na opavsku naprosto chyběla.


Pravidla MSP vycházejí z pravidel Extraligy a z platných pravidel PS a je vyhlášen v kategorii muži a ženy. Vyjímkou je délka trati. Zde se vyšlo vstříc pořadatelům a je možno dle místních možností pořádat soutěž jen na 2B. Byly také zachovány tradiční soutěže jako je Hněvošický pahorek do kopce nebo Sádek přes terénní vlnu. Pro zvýšení zájmu a počtu startujících družstev bylo zavedeno bodování účasti. Každé družstvo, které odstartuje do soutěže získá 5 bodů. Jedná se o otevřenou soutěž, které se může účastnit jakýkoliv sbor.

Pro letošní rok se stanovil počet soutěží na čtrnáct. Bude to první ročník, takže to bude trochu rok testovací. Snad se nám podaří vybudovat kvalitní soutěž pro roky příští.Další články

Moravskoslezský Pohár

    Skupiny článků