Ve Velkých Hošticích padl čas 18,38

Vydáno dne 09. 07. 2003 (3116 x přečteno)

Kvalitní trávník, pěkné výkony, kvalitní organizace, to vše bylo k vidění v neděli 6.7.2003 ve Velkých Hošticích. Bohužel nepřálo počasí a chvílema dost pršelo. Na soutěž se sjelo celkem 32 družstev.

V neděli 6.7.2003 se Moravskoslezský pohár přesunul na kvalitní fotbalové hřiště do Velkých Hoštic. Sjelo se tady 24 mužských a 8 ženských družstev. Soutěžilo se na 3B dle pravidel MSP. Počasí bylo velmi oblačné až zatažené a bohužel jsme se dočkali i deště. Čas měřila nová domácí časomíra, která občas zazlobila. Avšak nejednalo se o nic závažného. Větší problém byl startér, který na ulité starty moc nedbal. Organizace soutěže fungovala a celé odpoledne moderoval a řídil Kamil Nevřela. Zároveň se soutěží MSP probíhala na stejném hřišti na druhé základně soutěž započítavaná do okresní Opavské ligy s jednotným strojem a na široké hadice. Takže koordinace a řízení celé soutěže byla náročná.
     V soutěži MSP bylo k vidění poměrně dost pěkných útoků. Nejvíce se však vydařil pokus družstvu z Pustkovce. Zrovna v tom největším dešti se postavili na start a čas 18.38 byl fantastický. Druhou 18-náctku přidalo družstvo z Neplachovic (18.84). Velmi těsné to bylo na dalších místech mezi Svinovem (19.53) a družstvem Velkých Hoštic (19.54). Hoštice mají naprosto nový mladý kádr a je vidět, že pořádně trénují. Na mokré základně uklouzl strojník z Bolatic, takže výsledyný čas 20.25 stačil pouze na 7. místo.
     Účast v ženské kategorii byla po delší době uspokojivá. Vyhrály opět ženy z Pustkovce před Michálkovicema a Dolní Lhotou.
     Máme za sebou šest kol MSP a příští týden budeme v polovině celého seriálu. Takže se na všechny už teď těši Dolní Benešov v sobotu 12.7.2003 od 14.00 u fotbalového hřiště a soutěžit se bude na 3B.