Bookmark and Share

Další kolo MSP se konalo na Opavsku

Vydáno dne 01. 07. 2003 (3088 x přečteno)

V pořadí čtvrté kolo MSP se konalo v Kobeřicích na 3B. celkem soutěžilo 24 družstev a padl jeden čas pod hranici 19 vteřin. Opět bylo tropické vedro. Avšak i přes vysokou teplotu vzduchu se bojovalo o každy bod do průběžného pořadí.

V neděli 29.6.2003 se Moravskoslezský pohár přesunul po třech kolech konaných v Ostravě na Opavsko, konkrétně do Kobeřic. Soutěžilo se na 3B. Základna byla na koberci a zbytek dráhy byl na travnaté louce. Bohužel dlouho trvající sucho a vysoké teploty se na trávě nepříznivě podepsaly. Přesto byla soutěž dobře připravená, včetně dostatečného množství lavic kolem trati pro diváky. Soutěže se účastnilo celkem 22 družstev mužů a 2 družstva žen.
     Jako první se na start postavil domácí tým Kobeřice B a časem 19.87 nastavil laťku soutěže. Tento čas však zanedlouho překonalo družstvo z Hněvošic (19.78). Po krátké technické přestávce  se na startovní čáru postavilo družstvo z Bolatic. Pravý terč byl shozen v čase 18.50, ovšem levý proud prostříkal a čas se zastavil až na 21.69. Levý terč byl v tento den osudný více proudařům.
Vedoucí tým průběžného pořadí MSP Neplachovice předvedl očekávaný výkon a časem 19.00 se ujal vedení. V úplném závěru však vše změnílo družstvo ze Svinova, kteří časem 18.95 zvítězili v soutěži. Jejich jásot mi ještě dnes zní v uších.
     V kategorii žen se účastnili jen dvě družstva a bohužel ani jedno svůj pokus nedokončilo.

Další víkend budou soutěže v Plesné na 2B a ve Velkých Hošticích na 3B.